Jak uniknąć niebezpieczeństwa? Co zrobić w sytuacji zagrożenia? Jak nie dać się oszukać? Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To działania podejmowane przez wschowską Policję mające na celu poprawę wiedzy i świadomości seniorów na temat właściwych zachowań w obliczu pojawiających się w życiu codziennym niebezpieczeństw.
Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego, specjaliści zajmujący się prewencją kryminalną w ciągu roku odwiedzają nie tylko grupy przedszkolne, szkolne, ale również nie zapominają o naszych seniorach. Seniorzy stanowią grupę szczególnie narażoną na działanie osób, których intencje wcale nie są wobec ich otwartości szczere.
O tym jak uniknąć zagrożeń, na co zwracać szczególną uwagę i nie dać się oszukać debatowano podczas spotkań, które odbyły się w ostatnim czasie na terenie całego powiatu. W trakcie spotkań po raz kolejny omówiono założenia narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak z niego korzystać i w jaki sposób zgłoszenia były i są realizowane.
Bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym to aspekty poruszane przez specjalistów ruchu drogowego, którzy przypominali o obowiązujących przepisach dotyczących prawidłowego poruszania się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe; jak sprawność psychofizyczna wpływa na percepcję i możliwość kierowania pojazdem; jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta, kierowca i pieszy.
O aktywności i owocnej współpracy wschowskiej Policji z grupami seniorów świadczyć może podziękowanie, które zostało przekazane insp. Tomaszowi Kłosowskiemu Komendantowi Powiatowemu Policji we Wschowie przez Zarząd Uniwersytetu III Wieku we Wschowie.
Oficer Prasowy KPP Wschowa
Społeczeństwo się starzenie i dlatego potrzebne są takie akcje. Brawo Policja
Każdy musi być świadomy. Dlatego podobają mi się takie szkolenia jak robi Owsiak