W 45 odcinku Rozmów o Wschowie radni Katarzyna Owoc-Kochańska, Piotr Buczek oraz Przemysław Gliński omawiają spotkanie burmistrza z mieszkańcami i przedsiębiorcami z ulicy Boh. Westerplatte, które miało miejsce 18 stycznia 2022 roku w sali widowiskowej CKiR.
Spotkanie omówiono w trzech aspektach: organizacyjnym, politycznym i inwestycyjnym/
W tym pierwszym wątku radni omawiają sposób, w jaki zapraszano mieszkańców na to spotkanie, jak zostało prowadzone, kto w nim wziął udział oraz jaką formę przyjmowała chwilami rozmowa na temat budowy deptaka.
W drugim wątku radni rozmawiali o tym, czy polityczna ocena burmistrza, dotycząca swoich poprzedników oraz stanu Wschowy, jaki po sobie zostawili poprzedni włodarze, jest uzasadniona.
W trzecim wątku radni dyskutowali o tym, czy rzeczywiście galeria, która wkrótce powstanie przy ulicy Moniuszki, będzie miała negatywny wpływ na sklepy przy ul. Boh. Westerplatte oraz czy słuszna jest opinia burmistrza, że deptak wraz z remontem ciągu ulic Kostki, Niepodległości i Wolsztyńskiej gwarantuje rozwój Wschowy.
Na koniec radni w kilku słowach próbowali odpowiedzieć na pytanie – jak zakończy się sprawa deptaka na ulicy Boh. Westerplatte.
Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu Rozmów o Wschowie.
antkowiak wprowadza we Wschowie standardy rodem z Korei Północnej.
Skoro ma kosmiczną pensję (wyższą nawet niż prezydent Warszawy)…to kto bogatemu zabroni…
Ikea…No NIE wyszła …ale jakoś w Lesznie ogromny zakład produkcyjny IKEI Stoi. IKEA to nie jest szydło w worku Panie Buczek.. Natomiast Świetne podejście gospodarcze Pana Glińskiego .
Zaprawdę powiadam Wam, wątek pierwszy – radni powinni umieć czytać ze zrozumieniem ! Na zaproszeniu było wyraźnie napisane kogo burmistrz zaprasza, mam nadzieję, że na wesela, zabawy i festyny na które obowiązują zaproszenia nie wbijają się „na krzywy ryj” ?!?
Burmistrz bardzo merytorycznie i rzeczowo wyjaśnił (próbował) zaproszonym oraz tym „na chama” że najpierw trzeba wysłuchać do końca, a dopiero potem zadawać pytania, które być może będę mieć odpowiedzi w trakcie wyjaśnień burmistrza. Wyjaśnienia przerywane pytaniami „pieniaczy” były okazało się skutecznie jasne. Wątek drugi – burmistrz wyjaśnił od kiedy rynek jest placem, od kiedy starali się o zgody, pozwolenia itd. I niestety nie on sprzedał plac pod budowę nowej galerii, nie dał pozwoleń na budowę poprzednich marketów, nie starał się o Ikeę, nie wydał też kasy na plac za kościołem. Wątek trzeci – nie ma znaczenia czy burmistrzowi się wydaje czy nie – niech cokolwiek w tym mieście się zrobi, bo inaczej stojąc w miejscu (nie rozwijając się w jakikolwiek sposób) miasto będzie się cofać względem innych miast. A już to co P.Gliński dodał na końcu rozmowy na którą był zaproszony przez „krzykaczy” było żenujące – czuję, że miał być wisienką na torcie, super puentą miażdżącą obecnego burmistrza – tylko na końcu rozmowy już wszystko było takie jasne i klarowne, że mógł tylko spytać „dlaczego kamieniczki na projekcie są białe” – na szczęście większość potraktowała to jako żart.
I znów się wymadrza komentator Jam…cos tam
Proszę przeczytać (https://wiadomosci.wp.pl/nie-wpuscili-ekipy-tvp-nie-bylo-zaproszenia-6737418061056800a) – osoby „niezaproszone” dopuściły się nielegalnego przeszkadzania w spotkaniu zaproszonych osób, dopuściły się nagrywania audio oraz robienia zdjęć – Gliński jako popierający życie w mlekiem i miodem płynącym kraju prawa i sprawiedliwości powinien sam na to wpaść, że jest coś takiego jak RODO (nagrywanie i robienie zdjęć to jedno, a publikowanie ich to drugie), że jest coś takiego jak godność (wbijanie się na imprezę na „krzywy ryj”, żeby tylko być przed szeregiem), że jest coś takiego jak pamięć (długo będziemy pamiętać: dlaczego kamieniczki są białe ?)