Przekazanie środków finansowych na zakup odzieży ochronnej a także opłacanie rachunków za zakup paliwa dla samochodów medycznych. Stena Recycling odpowiada na apel lekarzy o wsparcie dla Nowego Szpitala we Wschowie.
Pracownicy medyczni ze szpitala we Wschowie, podobnie jak lekarze w całej Polsce, walczą ze skutkami rozprzestrzeniającej się epidemii wirusa SARS COV-2. Medycy zwrócili się do instytucji i firm z prośbą o wsparcie finansowe i rzeczowe dla ratowników medycznych i pielęgniarek.
Stena Recycling, która prowadzi we Wschowie zakład produkcyjny, zdecydowała o przeznaczeniu środków finansowych na zakup kombinezonów oraz maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Dodatkowo, firma od dziś będzie opłacać wszystkie rachunki za zakup paliwa dla samochodów medycznych i ratowniczych w tym trudnym czasie.
– W naszej codziennej działalności kierujemy się zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia naszych pracowników. W tym szczególnym czasie wszyscy powinniśmy, jeśli to możliwe, wesprzeć lekarzy, ratowników i pielęgniarki, którzy prowadzą heroiczną walkę o zdrowie i życie innych – mówi Leszek Papciak ze Stena Recycling. – W naszej firmie stawiamy na budowę dobrych i trwałych relacji ze społecznością i miejscem, w którym prowadzimy działalność, dlatego było dla nas oczywiste, że włączymy się w akcję pomocy szpitalowi we Wschowie, do czego zachęcam inne firmy działające w tym regionie – dodał Papciak.
Stena Recycling prowadzi we Wschowie jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu w Polsce. Spółka od wielu lat włącza się we współpracę ze społecznością i samorządem. W przeszłości współfinansowała zakup wozu gaśniczego dla lokalnej straży pożarnej oraz samochodu do przewozu osób i sprzętu ratowniczego, organizowała zwiedzanie zakładu dla okolicznych szkół oraz wspierała miejscowy dom dziecka.
Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych. Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 18 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 600 tys. ton odpadów w ciągu roku.